Teknosol

Kipaş

Vera, binlerce çalışanı ile hem kalem olarak hem de finans olarak yüksek hacimli bu büyük grubun işlemlerini sorunsuz yürütmeyi başarı ile sağlanmaktadır.

Kipaş Holding'in geçmişi 1984 yılında kurulan Kahramanmaraş İplik Pamuk A.Ş'ye uzanmaktadır. Kurumsallaşması 2005 yılında başlayan Kipaş Holding, Kahramanmaraş İplik Pamuk A.Ş, Kipaş Mensucat, Bozkurt Konfeksiyon, Kipaş Denim İşletmeleri, Kahramanmaraş Çimento ve Madencilik, Mipsan Tekstil, Teksan Tekstil, Keaş, Kipaş Tarım, Kipaş Özel Eğitim, Karen Enerji, Toymar, Kipaş Pazarlama ve Kipaş Sigorta'dan oluşan grup şirketlerini bünyesinde toplayarak Holdingleşti.

Kaliteye ve kurumsallaşmaya verdiği önemle sektöründe önde gelen kuruluşlar arasında yer alan Kipaş Holding, pamuk ipliği ile başladığı üretimine bugün entegre bir tesis olarak devam ederek Türk tekstil sanayinin gururu olmuştur. Kipaş Holding, Kahramanmaraş'ın ilk ve tek holdingi, en büyük sanayi grubu olma özelliğinin yanı sıra Türkiye'nin 30. büyük şirketi konumundadır.

Vera ERP, tekstil ve konfeksiyon üretiminde kullanılan yabancı ve yerli ERP yazılımlarıyla beraber grubun muhasebe, finans, personel, ithalat, satış, satınalma ve stok yönetimini yürütme sorumluluğunu üstlenmiştir.

Yeniden yapılanma sürecinde Grup kendi içyapısında farklı ERP projelerini kullanma kararı almıştır. Vera tekstil ve konfeksiyon üretiminde kullanılan yabancı ve yerli ERP yazılımlarıyla beraber grubun muhasebe, finans, personel, ithalat, satış, satınalma ve stok yönetimini yürütme sorumluluğunu üstlenmiştir.

Bu aşamada en önemli işlemlerden bir tanesi projelerin verimli kullanılabilmesi için diğer ERP modülleriyle bağlantılı ve anında etkileşimli çalışması gerekliliğidir. Tüm bağlantı programları kısa sürede yazılmış ve sorunsuz çalışmaktadır. Süreç içersinde değişen şartlar firmaya özel yapılandırılmıştır. Vera, binlerce çalışanı ile hem kalem olarak hem de finans olarak yüksek hacimli bu büyük grubun işlemlerini sorunsuz yürütmeyi başarı ile sağlamaktadır.