Teknosol

25.05.2017 Asprova Seminerimiz

2017 de Asprova Lider firmalar ile tekrar bir araya geldi. 
25 Mayıs 2017 tarihinde onbirincisini düzenlediğimiz seminer ile Asprova ürününü farklı sektörlere ait senaryolar eşliğinde katılımcı firmalara sunduk. Seminerimiz, Assan Hanil Otomotiv, Özler Plastik, Bıçakçılar Tıbbi Cihaz Tic., Akpa Alüminyum firmaları ile Akademik anlamda seminerimizi destekleyen İTÜ Doç Dr. Sayın Ufuk Cebeci'nin katılımları ile gerçekleşti.

İTÜ Doç Dr. Sayın Ufuk Cebeci Yalın Üretim teknikleriyle ilgili bilgi verdi.
 

Katılımcı firmalarda görev alan planlamacı ve yöneticilerden üretim planı oluştururken yaşadıkları sıkıntıları dinledik. Çözümleri değerlendirdik. 

Aps Danışmanımız Esra Akduman Asprova APS uygulaması üzerinden  farklı sektörlerden verdiği örnekleme demolarıyla firmaların karşılaştığı sorunlara çözüm önerileri sundu.

Aps Danışmanımız Esra Akduman'ın işlediği konulardan biri de "Üretim sahasında çalışan personellerin kapasite durumlarının izlenebilmesi" idi.

Aşağıdaki senaryo da infüzyon montaj’daki eleman kullanım durumu izlenebilmektedir. Bu görselde ayın 15 inde, 10 kişiye yakın çalışanın boş kapasitede olduğu görülmektedir. Bu görselden faydalanılarak  planlamacınız boş kapasite de çalışan elemanlarınız için uygun vardiya planı çıkarılabilir ya da başka hatlarda değerlendirilebilir kararını verebilir. Asprova bu noktada planlamacıya karar verme yetisini kolaylaştırıcı öngörüyü sunmaktadır.
 
 
Yukarıdaki plana farklı bir şekilde bakıldığında, infüsyon montajda çalışanların hangi siparişleri işleme alacakları kolaylıkla görülebilir.