Teknosol

Generica ilaç

2007 yılında kurulan Generica Sektöre yeni bir soluk ve sinerji getirmiştir. Ürün çeşitliliği, çalışan sayısı ve Türkiye çapına yayılan bölge ofisleriyle büyüme hızı katlanarak artmaktadır.

2007 yılında kurulan Generica Sektöre yeni bir soluk ve sinerji getirmiştir. Otuzdan fazla ruhsat başvuru ile sektörel iddiasını göstermektedir. Ürün çeşitliliği, çalışan sayısı ve Türkiye çapına yayılan bölge ofisleriyle büyüme hızı katlanarak artmaktadır.

Generica' da kuruluş aşamasından hemen sonra kurulan ilk departmanı Bilgi Teknoloji departmanındır. İlaç sektöründe var olabilmek, mevcut pastanın içinde kendinize yer açabilmek için piyasa şartlarını çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Tüm bunları yaparken bilgiye kısa sürede ulaşabilmelisiniz.

Generica'da birden fazla üreim tesislerinde yapılan üretimler ve stok miktarları takip edilmete, ay sonu maliyetleri sistemden alınabilmektedir.

Generica, iş süreçlerini dağıtık yapıda yürütmektedir. Üretim birden fazla şirkette yapılmaktadır. Ve bu üretimlerin çoğunluğu birbirini tamamlayan
üretimlerdir. Depolama alanları da farklıdır. Tüm bu farklı lokasyon ve iş süreçlerinin tek merkezden yürütülmesi sağlanmaktadır.

Mali sistem kuruluşundan sonra satış ve satınalma sistemi kullanıma geçmiştir. Birden fazla üretim tesislerinde yapılan üretimler ve stok miktarları takip edilmekte, ay sonu maliyetleri sistemden alınabilmektedir. Profesyonel olarak hizmet veren depoda kullanılan yabancı paketle Vera arasında entegrasyon sorunsuz olarak sağlanmıştır.
Tüm hammadde ve malzemeler şarj /lot, son kullanma tarihi detayında takip edilmekte, böylece ürünün izlenebilirliği şartları sağlanmaktadır.

İTS (İlaç Takip Sistemi) kapsamında üretilen ilaçlar Vera ile entegre sistem zerinden Sağlık Bakanlığı Sistemine gönderilmektedir.

Generica, ERP kaynaklı tüm hizmetlerini Teknosol üzerinden almaktadır.

İTS (İlaç Takip Sistemi) kapsamında üretilen ilaçlar Vera ile entegre sistem üzerinden Sağlık Bakanlığı Sistemine gönderilmektedir.