Teknosol

Aris

İlaç sektörü için olmazsa olmaz ürün izlenebilirliği, hammaddenin depoya girişinden kutuların satışa hazır olmasına kadarki tüm ara aşamaları Vera stok modülü ile takip altındadır.

1928 yılında Ali Raif ve Şeriki adıyla kurulan firma, 1963 yılında Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur. 1983 yılından bu yana şirket ALİ RAİF İLAÇ Sanayi A.Ş. adı altında faaliyetini sürdürmektedir.

10500 m2 fabrikası her türlü GMP ve GLP koşullarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir
Kardiyovasküler, diyabet, gastrointestinal, analjezik antienflamatuar, antigribal, antihistaminik, merkezi sinir sistemi gibi terapötik alanlarda, formları ile birlikte yaşama değer katan 150'e yakın ilacı vardır.

Şirketin merkez ofisi Levent, üretim tesisleri İstanbul İkitelli 'de olup, ayrıca Türkiye genelinde 10 bölge ofisi bulunmaktadır.

Ali Raif'te, üretim aşamalarındaki kalite kontrol ve güvence işlemleri ile uluslararası ilaç kurallarına uygun üretim yapılmaktadır.

Teknosol ile Ali Raif arasındaki teknoloji işbirliği uzun sürelere dayanmaktadır. Ali Raif hem birinci kuşak hem de ikinci kuşak yazılım ürünümüzü kullanmıştır. İkinci kuşak ERP projemiz Vera, problemsiz çalışan önceki kuşak ERP projemizin üstüne geldiği için hem tüm eskiden olan faydalı özellikleri korumalı hem de kolaylık ve yenilikçi olması gerekiyordu.

Teknosol geçmiş dönemdeki bilgi birikimini kullanarak ideal sistemi oluşturmuş ve hizmete sunmuştur. Karşılıklı ve özverili çalışmalar sayesinde eğitimler tamamlanmış daha önceki proje bilgileri de Vera 'ya transfer edilerek kesintisiz geçiş sağlanmıştır. Kullanıcılar, aldıkları eğitim ve canlı kullanım nedeniyle Cuma günü ekranı kapatırken son kez gördükleri eski ERP ile Pazartesi günü gördükleri yeni nesil Vera ERP arasında hiç yabancılık çekmeden kullanıma devam etmişlerdir.

Dönem sonları maliyetler kısa sürede yapılmakta ürün bazında karlılık analizleri izlenmektedir.

İlaç sektörü için olmazsa olmaz ürün izlenebilirliği, hammaddenin depoya girişinden kutuların satışa hazır olmasına kadarki tüm ara aşamalar Vera stok modülü ile takip altındadır. Üretim aşamalarındaki kalite kontrol ve güvence işlemleri ile uluslararası ilaç kurallarına uygun üretim yapılmaktadır. Hammadde miktarları üretici seri nosu, son kullanma tarihi detayında izlenmektedir. Dönem sonları maliyetler kısa sürede yapılmakta ürün bazında karlılık analizleri izlenebilmektedir. Ali Raif ERP kaynaklı tüm hizmetlerini Teknosol üzerinden almaktadır.