Teknosol

Asprova Partner Meeting

Asprova Partner Days 11-13 Mart - Marburg

Asprova Partner Days'in ilki 11-13 Mart 2013 tarihleri arasında Frankfurt'a yakın Marburg kasabasında düzenlendi. Teknosol'dan ERP ve APS uzmanımız Esra Akduman'ın katıldığı etkinlikte, Asprova'nın Almanya'daki ana distribütörü Asprova AG nin yanı sıra, Polonya'dan EQ System, Çekoslovakya'dan AIMTEC, Litvanya'dan Impulse Inside, yalın üretim konusunda uzman KPC Consulting katılmıştır.

Japonya'dan Asprova Chief Develeopment Manager Mr Tanaka'da katılımı ile ürünün ileriye yönelik hedeflerini ve Japonyadaki %50'ye ulaşan pazar payının gerçekleşme sürecini aktarmıştır.

Tüm katılımcıların kendi ülkelerindeki satış pazarlama ve uyarlama ile ilgili ayrıntıların masaya yatırıldığı toplantıda Asprova'nın satış, uyarlama, projeyi devreye alma ve entegrasyon konusundaki becerileri ve tecrübeleri paylaşılmıştır. Katılımcıların sunumlarından yola çıkarak, Avrupa'da kısa sürede gerçekleşen 30'a yakın satış ve uyarlama başarısının ardında ciddi bir ekip ve deneyimin yanı sıra Asprova'nın rakiplerinden farklı pratik kullanım ve parametrik yapısının yattığı sonucunu çıkartılabiliiz.

APS sistemleri Avrupa'daki bir çok ülkede bizde olduğu gibi az bilinirliğe sahip. Bu yüzden tüm Asprova distribütörleri, Asprova tanıtımına bu ürüne neden ihtiyaç olduğunu da dahil ediyor. Hem akademik hem de endüstrideki potansiyel müşteri adaylarına yapılan 7-8 kişilik seminerlerde Asprova'nın kritik üretim planlama sorunlarına nasıl çözüm getirdiği senaryolar ile aktarılıyor.

Asprova 10 versiyonu ile neler geldi?

Multithread support : Hız Asprova'nın temel avantajı. 100.000 den fazla operasyonlu Asprova için multitherad support vazgeçilmez bir unsur.64 bit uygulamaya geçildiğinde dil desteği de buna dahil olmak üzere tüm plug-inlerin yeniden 64 bite göre derlenmesi gerekiyor.

Resource Lock settings'de genişletilmiş seçenekler: Örnek olarak IF condition belirleyebilme: Yeni versiyon ile bir müşterinizin işlerinin kaynağınızın %30 unu kullanmasını koşul olarak tanımlama imkanı getirildi.

e-protector: Bakım anlaşması ve Asprova NLS lisansı olan müşteriler için getirilien bu yenilikle şimdiye kadar dongle ile lisanslama yapılırken e-protector seçeneği getirilmişitir. E-protector seçeneğinden yararlanmak için mevcut dongle'ın iade edilmesi gerekmektedir.

Asprova SCM: Asprova APS'in yanı sıra SCM supply chain management (tedarik zinciri yönetimi) ürünü çıkartıldı.

Entegre Asprova çözümleri

Asprova ile çözümler zaman zaman diğer sistemlerle entegrasyonu da gerektiriyor. Örnek olarak Litvanya'daki bir çözümde firmada çalışanların Asprova'da planlanan ile anlık üretimi on-line kıyaslayacak şekilde hayata geçirilen proje tam olarak müşterinin beklentilerine çözüm getiriyor.

Diğer bir örnek ise Polonya'dan: Convert Paper şirketi için üretilen çözümde, Asprova'nın planlama yapmadan önce ideal kağıt boyutu ile min fire yapacak şekilde bir uygulama eklentisi ile karton kutu imalatı planlanıyor. 11 ay süren uyarlama sonrası sistem hayata geçirildi.

Toplantılar sırasında alümünyum şirketi Thoni Alutec, kahve üreticisi Strauss Coffee, amortisör üreticisi KYB,Otomobil yan sanayi üreticileri Denso, ViscoFan, Magna plastik moulding şirketi, Contec - IT rack üreticisi için Asprova uygulamaları detaylı incelendi.