Teknosol

18.05.2013 Erp Performansını Artırma Eğitimi

Yalın üretim konusunda hem akademik hem de endüstrideki çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr Ufuk Cebeci'nin verdiği ERP performansını arttırma Planlama ve Kontrol konulu eğitime Teknosol olarak satış yöneticimiz Filiz Kaşıkçı, ERP ve APS uzmanı Esra Akduman ile katılımcı ve konuşmacı olarak katıldık.

ERP'DE Etkinlik Arttırma, Üretim Planlama ve Kontrol Semineri

Teknosol olarak endüstriden uzmanlara APS ve Asprova ile İleri Planlama ve Çizelgeleme ürününü ana hatlarıyla aktarma fırsatı bulduk. Üretim planlama ve çizelgeleme uygulamalarına neden ihtiyaç var, APS yazılımlarıyla işletmelerdeki hangi sorunlara çözümler üretilebilir konularındaki bilgi ve deneyimlerimizi paylaştık.

Etkinlik İçeriği ve Senaryolar

Ufuk Cebeci'nin ERP Nedir? ERP Uygulamada sorunlar ve çözümler, Kapasite ihtiyaç Planlaması, Çizelgeleme, Stratejik Planlama, Balanced scorecard, Üretim Planlama ve Kontrol konuları detaylı olarak ele alınmıştır.

APS Sistemlerine neden ihtiyaç var? Asprova APS ile Tanışma

Üretim Planlama konusunda geliştirilen yazılımlar bölümünde Asprova sistemi ile getirilen çözümlere yer verilmiştir. APS uzmanımız Esra Akduman'ın yarım saatlik sunumu ile APS sistemlerine neden ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapılmış, Asprova'nın işletmelerin sorunlarına ürettiği çözümler bir kaç senaryo eşliğinde açıklanmıştır:

Genel Asprova Özellikleri

Malzeme İhtiyacının Belirlenmesi ve Satın Alma Planı

Araya acil sipariş girmesi durumunda hangi siparişler gecikiyor?

Gannt şeması üzerinde yapılabilecekler

Uzun vadeli satış ve kapasite planlama

Etkinlik tarihi: 18.Mayıs.2013

Kaynak Gannt Şeması: Kaynaklarım üzerinde hangi operasyonlar var?

Sipariş Gannt Şeması: Siparişlerim ne durumda, hangileri gecikiyor?

Kaynak yük grafiği: Kapasitem ne durumda?