Teknosol

19.02.2018 Ali Raif İlaç İleri Seviye Planlama ve Çizelgeleme Toplantısı

19 Şubat 2018 tarihinde Ali Raif İlaç Sanayi firmasının İkitelli'deki fabrikasında, Asprova İleri Seviye Planlama ve Çizelgeleme sistemleri ile ilgili bilinçlendirme toplantısı için konuk olduk. Toplantıya, Bilgi Teknolojileri Direktörü Selman Turhan ve İşletme Genel Müdür Yardımcısı Haluk Şerif Yıldıran'ın  eşliğinde firmanın üretim ve planlama tarafında  görev alan tüm direktör ve yöneticiler  katıldı.  Sunumu Teknosol Satış Yöneticisi Filiz Kaşıkçı yaptı.

Ali Raif İlaç, hali hazırda Vera ERP sistemindeki tüm modülleri uzun yıllardır etkin bir şekilde kullanmaktadır. Vera ERP sistemine ek olarak,  makinalardan aldıkları verinin depolanması ve bunun  erp sistemlerine entegre edilerek, buradan da Asprova sistemine tüm bu bilgi akışının sağlanması ve en etkin üretim planının oluşturulması konusunu gündemlerine taşıdılar.

Konuyla ilgili olarak Teknosol Satış Yöneticisi Filiz Kütükoğlu, genel olarak APS terminolojisi nedir, faydaları, çizelgeleme sistemleri planlamacılara ne tür kolaylıklar sağlıyor, ne tür çözümler üretiyor gibi konulara  hazırladığı senaryolar eşliğinde Ali Raif firması katılımcılarına sundu ve soruları cevapladı.