Teknosol

ERP Çözümleri

ERP Nedir?

 

ERP, kurumsal kaynak planlama manasında kullanılır ve ingilizce "Enterprise Resource Planning" kelimelerinin ilk harflerinin meydana getirdiği bir kısaltmadır. Bir işletmenin sahip olduğu bütün kaynakların, tek bir veritabanı üzerinden tümleşik bir yaklaşımla ve kolaylaştırılmış bir şekilde yönetilmesinin yazılım altyapısı ile sağlanmasıdır.

ERP Çözümleri

 

Kurumların rekabet ortamında güçlü kalabilmeleri için rakip şirketlerden etkinlikte ve verimlilikte daha yüksek performans sergilemeleri gerekiyor. ERP'nin temelinde, bu performansı en etkili biçimde sağlamak yatar. ERP kurguları, şirketlere direkt veya endirekt olarak yüksek faydalarla buluşturur. Saha uygulamalarında etkinlik, yüksek oranda doğru karar verebilme, ihtiyaç duyulan bilgiye çabuk ve doğru erişim gibi faydalarının beraberinde müşteri memnuniyetinde artış gibi çeşitli getiriler de sağlayarak firmalara rekabet ettikleri ortamda bir adım öne çıkmaları için fırsat yaratır. Getirdiği performans artışı ve stoklama maliyetinde karlılık gibi maddi getiriler ölçümlenebilir fakat faydaları bununla sınırlı değildir; anlamlandırlabilen verilen kolayca okunabilmesi sayesinde, teftişte kolaylık ve tüketilen kaynakların verimsizliğinin azaltılması gibi faydalarsa maddiyaten ölçümlenemese de, şirketler bakımından ticari getiriler yaratmakta ve kurgulanan planlamayı basitleştirmektedir. Firmanızda finansal bilgileriniz, müşterilerin verdiği siparişler ve iş takipleriniz için çok merkezli sistemlere mahkumsanız veyahut elemanlarınız gündelik iş akışı esnasında gereken bilgileri farklı dosyalarda takip ediyor ve bu hengame esnasında verimsizleşiyor ise, artık bir ERP programı kullanarak bu külfetlerden kurtulmanızın zamanı gelmiştir.

 

ERP Sadeliktir ve Sade Olan Daima Güzeldir!

 

ERP, tekrarlanması gereken ve el yordamıyla yaptığınız birçok iş kalemine harcadığınız emek ve zamanı azalttığı gibi farklı farklı sistemlere yaptığınız veri girişini de tek merkezde buluşturacaktır. Kurumsal Kaynak Planlama sayesinde farklı departmanlarda kullanılacak olan bilgilerin, merkezi bir kaynağa tek seferde girilmesi yeterlidir, bu sayede doğru ve gerçek zamanlı bilgiye ulaşmanız yalnızca saniyelerinizi alır. Tüm bu sebepleri bir potada topladığımızda ERP’yi sadece bir yazılım statüsüne koymak haksızlık olacaktır. ERP uygulamaları iş zekasını geliştirme, artırma ve planlama becerisini geliştiren bir sistemler topluluğudur.

 

Vera ERP Çözümleri

 

Vera ERP çözümleri, kullanıcısına ulusal ve uluslararası işletme standartlarına uyum sağlamasını basitleştiren planlanmış bir altyapı ile bütün iş adımlarında verimlilik sağlayan etkili bir yönetme becerisi sağlar. Bu beceri sayesinde merkezi bir veri merkezinden işletme analizlerinizi yapabilir hedeflerinize gidecek en kestirme, en doğru ve düşük maliyetli yolları keşfedersiniz. Teknosol İşletmenizin çıktığı bu yolda sizin için sağlam bir partnerdir.