Teknosol

ERP Projesi Neden Gerekli?

"ERP yatırımı para kaybımıdır? Yapacağınız ERP yatırımı size ne kazandıracak? Şirketinizdeki bilgilere ulaşmak ve yönetmek için böyle bir yatırım yapmak zorunda mısınız?
 
 
 
 
 
ERP Danışman Ekibi
 
ERP yatırımı para kaybımıdır? Yapacağınız ERP yatırımı size ne kazandıracak? Şirketinizde ki bilgilere ulaşmak ve yönetmek için böyle bir yatırım yapmak zorunda mısınız?
 
Her kurumda para, iş gücü, zaman kayıpları olması muhtemeldir. Büyük kayıplar göze çarpar ve tespit edilebilir fakat süregelen alışkanlıklar sonucu oluşan süreçlerde küçük kayıpları tespit etmek zor olabilir. Küçük kayıplar kuruluşlarda ki sızıntılar olarak da düşünülebilir. Küçük sızıntılar uzun vadede bir ERP projesine ödeyeceğiniz paradan çok daha fazlasının kaybına yol açabilir.
 
Bu sızıntılar nasıl oluşur? Süreçleri çevreleyen koşulların büyük çoğunluğu değişkenlik gösterir. Değişen koşullar doğrultusunda süreçlerin revize edilmesi gerekir. Bu nedenle sorgulanmayan süreçlerin barındırdığı yanlışlıklar gün geçtikçe artar. Yıllarca tekrarlayan süreçlerdeki yanlışlıklar alışkanlıklara dönüşür ve sonraki zamanlar da bu yanlışlıkların fark edilmesi güçleşir. Kurumların gelişimi insanların gelişimi ile benzerlik gösterir. Çocukluk döneminde daha esnek olan insan iskeleti zamanla güçlenerek çevre faktörleri doğrultusunda şekillenir. Kurum içindeki iş süreçleri de tekrarlandıkça kemikleşerek değişimlere karşı direnç kazanır. Alışkanlıklara dönüşen bu süreçlerdeki yanlışlıkların sorgulanması unutulur ve kurum içinde görünmezlik kazanırlar. Bu nedenle çok sayıda para, iş gücü ve zaman kayıplarının oluşma olasılığı yüksektir.
Kurum içindeki kayıpların tespiti için bütün süreçlerin belirli zaman aralıklarında ve güncel koşullarda yeniden sorgulanması ve değerlendirilmesi gerekir. Fakat işlevsel bir sorgulama yapabilmenin en önemli şartı elimizde doğru verilerin olmasıdır. Bu nokta da doğru verilere ulaşmak ve hangi sürecin hangi verilere göre sorgulanması gerekir in kararını verebilmek için zengin bir veri havuzuna ve raporlama olanağına sahip bir ERP projesine gereksinim duyulur.
 

Replica Handbags Bottega Veneta imitation Bvlgari imitation Celine imitation Christian Dior imitation Gucci imitation Gucci Bag imitation Gucci Wallet imitation Gucci Shoes imitation Gucci Belt imitation Hermes imitation Loewe imitation Louis Vuitton imitation Louis Vuitton Belt imitation Louis Vuitton Calf Leather imitation Louis Vuitton Damier Azur Canvas imitation Louis Vuitton Damier Ebene Canvas imitation Louis Vuitton Damier Graphite Canvas imitation Louis Vuitton Damier Infini Leather imitation Louis Vuitton Damier Quilt lamb imitation Louis Vuitton Embossed Calfskin imitation Louis Vuitton Epi imitation Louis Vuitton Game On Monogram Canvas imitation Louis Vuitton Jewellery imitation Louis Vuitton Key Holder imitation Louis Vuitton Mahina Leather imitation Louis Vuitton Monogram Canvas imitation Louis Vuitton Monogram Denim imitation Louis Vuitton Monogram Eclipse Canvas imitation Louis Vuitton Monogram Empreinte imitation Louis Vuitton Monogram Seal imitation Louis Vuitton Monogram Shadow imitation Louis Vuitton Monogram Vernis imitation Louis Vuitton Monogram Watercolor imitation Louis Vuitton New Wave imitation Louis Vuitton Shoes imitation Louis Vuitton Since 1854 imitation Louis Vuitton Strap imitation Louis Vuitton Taiga Leahter imitation Louis Vuitton Taurillon leather imitation Louis Vuitton Transformed Game On canvas imitation Louis Vuitton Utah Calfskin imitation Louis Vuitton X Supreme imitation Mulberry imitation Prada imitation YSL imitation