Teknosol

16.03.2016 Asprova Seminerimiz

Sektöründe Lider Firmalarla, 2016'nın ilk Asprova Seminerinde Buluştuk.
16 Mart 2016 tarihinde onuncusunu düzenlediğimiz seminer ile Asprova ürününü farklı sektörlere ait senaryolar eşliğinde katılımcı firmalara sunduk. Seminerimizde, Atmaca Elektronik (Sunny Elektronik), Rimaks Tekstil, TKG Otomotiv ve Örteks Tekstil yetkilileri sektörlerine ait planlamada yaşadıkları sıkıntıları aktararak Asprova'daki çözümlerini izlediler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Seminerimizde canlı demo gösterimine geçmeden önce, Teknosol ERP ve APS Satış Yöneticisi Filiz Kaşıkçı "İleri Seviye Planlama ve Çizelgeleme" sistemleri ile ilgili kısa bir sunum yaptı. Sunumda neden APS sistemlerine geçiş zamanının geldiğini, mevcut sektör firmalarının davranış değişkenliklerini ve sonuç olarak APS sistemleri ile ilgili hedeflenen süreçlerin neler olabileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu.
 
APS Danışmanımız Esra Akduman, Asprova'da Gannt Şeması üzerinde kaynakların nasıl planlandığına ilişkin gösterimlerde bulundu.
 
Ürettiğim ara ürünlerin stok miktarını nasıl izleyebilirim?
Üretilen ara ürün sayısı ve fazla operasyonlardan oluşan üretim süreci'ni  Asprova'da takip edebiliriz. Aşağıdaki çizgisel tanım, ocak üretimi için gerekli birkaç ara ürünün bitirilerek bir araya getirilmesininden oluşmaktadır. Bu tanım üzerinde ocağın üretim aşamalarını görebiliriz. Ocak üzerindeki siyah temperli cam, hammadde olarak alındıktan sonra serigrafik baskıya, sonrasında da  fırınlanarak montaja hazır hale getiriliyor. Sonunda ocak stoğuna dönüşüyor. İşte bu değişim süreci sırasında ara ürün stoğumuz yapılacak plana göre hangi günde ne kadar olacak sorusuna Asprova'da yanıt bulabiliriz.
 

Ara ürün stoklarımız yapılacak plana göre hangi günlerde  kaç adet olacak? 

Ara ürün stoklarımızın yapılacak plana göre hangi günlerde parasal değerleri ne olacak?